Ana Sayfa Yap | Sık Kullanılanlara Ekle  |  İletişim 

 ANA SAYFA              HAKKIMIZDA              HİZMETLERİMİZ              İSTANBUL SMMM ODASI               TÜRMOB               İLETİŞİM

Vergi Takvimi               Pratik Bilgiler             Resmi Gazete                T.C. Kimlik No                İnternet Vergi Dairesi               Dilekçematik               E-Beyanname            E-Bildirge

 
 
MENÜ
  ANA SAYFA
  HAKKIMIZDA
  HİZMETLERİMİZ
  DUYURULAR / YAZILAR
  MÜKELLEF BİLGİ PANOSU
  GÜNCEL MEVZUAT
  BASINDAN YAZILAR
  MUHASEBE STANDARTLARI
  SMMM-YMM ODALARI
  TİCARET SİCİL GAZETESİ
  MORTGAGE
  KOSGEB MEVZUATI
  TEK DÜZEN HESAP PLANI
  BASEL II
  ÜCRETSİZ PROGRAMLAR
  İSTANBUL REHBERİ
  EKONOMİ HABERLERİ
  DIŞ TİCARET MEVZUATI
  DANIŞTAY KARARLARI
  YARGITAY KARARLARI
  DİLEKÇEMATİK
  İLETİŞİM FORMU
 
 
 
PRATİK BİLGİLER
» Amortisman Sınırı
»
Vergiden Müstesna Yemek Bedeli
»
Emlak Vergisi Oranları
»
Fatura Düzenleme Sınırı
»
Değer Artış Kazançları İstisna Tutarları
»
Kıdem Tazminatı Tavanı
» Usulsüzlük Cezalarına Ait Cetvel
»
Yıllık Ücretli İzinler


DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN
 
 
 
MUHASEBE STANDARTLARI
» Ülke içinde kullanılan muhasebe standartlarını uluslararası standartlarla bütünleştirebilmek için 1995 yılından bu yana 43 uluslararası muhasebe standardı Türkiye’ye ....

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN
 
 
 
RESMİ GAZETE
 

 DUYURULAR

2013 / 04 SİRKÜLER

 

                                                                                                                                                                                                                                                         12/08/2013
CEM SEFA MISIR                                                                                                                                                                             SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR                                                                                                                                                  0212 545 03 78 - 0212 564 89 66
 
                        SİRKÜLER         : 2013/04
ÖNEMLİ FİRMA YETKİLİLERİNİN DİKKATİNE
HER ŞİRKETİN BİR ELEKTRONİK POSTA ADRESİ SAHİBİ OLMA ZORUNLULUĞU GETİRİLMİŞTİR.
 
Yapılan düzenleme Adalet Bakanlığı tarafından 19 Ocak 2013 Tarih ve 28533 Sayılı Resmi Gazete yayımlanan “Elektronik Tebligat Yönetmeliği” ile Anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlere, elektronik yolla tebligat yapılması zorunluluğu getirilmiş olup, Gerçek kişiler ve diğer tüzel kişiler elektronik tebligattan isteğe bağlı olarak yararlanmasının önü açılmıştır. Unutmadan hatırlatalım Posta ve Telgraf Teşkilatı bu hizmetleribelirli bir ücret tarifesi kapsamında yapacak olup ilgili ücret tarifesini resmî internet sayfasında yayımlanacaktır.
 
Kanununi karşılık ilkesi gereğince de elektronik yolla tebligat yapılması zorunlu olan muhataplarında, yetkili mercilere hem elektronik tebligat adreslerini bildirmeleri hem de kendilerinin yapacakları tebligatları da elektronik olarak yapmalarını gündeme getirmiştir.
 
Kendilerine zorunlu olarak elektronik yolla tebligat yapılması gereken muhataplara, elektronik tebligatın yapılamaması halinde önceki hal ve usullerle tebligat yapılacak ancak bundan sonraki tebligatların elektronik ortamda yapılacağı bildirilecektir.
 
Muhatapların, tebliğ çıkaran merciye bildirdiği adresin elektronik tebligata elverişli olmaması halinde, bunlara, Kanunda belirtilen diğer usullerle tebligat yapılacak ancak, “muhatabın bildirmiş olduğu adresin, elektronik tebligata elverişli olmadığına” ilişkin şerh düşülecektir.
 
Elektronik tebligat hizmeti Posta ve Telgraf Teşkilatı tarafından verilecektir. Bu kapsamda elektronik tebligat sistemine girmesi zorunlu olanların Elektronik tebligat adresi edinmeleri gerekecektir.  www.pttkep.gov.tr  bu internet adresinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.
 
Ayrıca müracaat ve uygulama hakkında Form ve Dilekçe örneklerini www.cemsefamisir.com adresindeki Duyurular kısmından veya,  www.pttkep.gov.tr adresindeki Başvurular kısmında bulabilirsiniz.
 
 
                                                                                                          Cem Sefa MISIR

                                       


SMMM CEM SEFA MISIR

Adres:
     Sarıgöl Mah. Ordu Cad. Ersoy Apt. No:78 K:1 D:2 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Tel:           0 212 - 545 03 78 / 564 89 66
Faks:        0 212 - 563 85 48
E-Posta:  info@cemsefamisir.comHer hakkı saklıdır. 2011 www.cemsefamisir.com

Web Tasarım: 
www.MuhasebeTR.com